Çorlu'da Sinop Coşkuşu

Ak Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş, Çorlu Sinoplular Derneği tarafından düzenlenen piknik organizasyonuna katıldı.

 

Programda Çorlu’da yaşayan Sinoplulara hitaben bir konuşma yapan Maviş, Sinop’un adım adım marka şehir şehir olma yolunda ilerlediğini belirtti.

SİNOP’UMUZ EMİN ELLERDE

Hemşerilerine Sinop’un emin ellerde olduğunu ifade eden Maviş, “Burada bulunan bütün hemşerilerimiz şundan emin olsunlar. Geride bıraktığınız Sinop’unuz emin ellerde. Bizler göreve başlarken bir şey söyledik. Dedik ki Sinop’u marka şehir yapacağız. Tarihiyle kültürüyle, doğal güzellikleriyle, deniziyle ormanıyla ve yüreği güzel insanıyla Sinop’u marka şehir yapacağız demiştik. Ve şimdi Sinop adım adım marka şehir olma yolunda ilerliyor. Her taraf şantiyeye döndü. 4 Milyar Liralık yatırım şu anda aktif halde Sinop’ta devam ediyor” dedi. 

SİZİN İÇİN NE KADAR ÇOK ÇALIŞSAK AZDIR

Konuşmasında Peygamber Efendimizin “İnsanlığın en hayırlısı, insanlığa faydalı olandır” hadisini hatırlatan Maviş, “Sizler 15 Temmuzda göğsünüzü namlulara siper ettiniz ya, Bu ülkeyi kurtardınız ya, sizin için ne kadar çok çalışsak azdır. Bizler size olan hizmeti şereflerin en büyüğü olarak görüyoruz. Asla Sinop’umuzu merak etmeyin.  Sinop’un yetiştirdiği vatan evlatlarıyla birlikte Sinop’umuza hizmet etmeye, bu emanete sahip çıkmaya devam edeceğiz” dedi.

Programa İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan,Ak Parti Tekirdağ Milletvekilleri Ayşe Doğan, Metin Akgün, CHP Milletvekili Candan Yüceer, Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç, Ergene Kaymakamı Fatih Kızıltoprak, Durağan Kaymakamı Akın Oruç, Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Durağan Belediye Başkanı Ahmet Kılıçaslan Durağan ilçe Başkan'ı Ahmet Usta ve Çorlu Sinoplular Derneği Başkanı Yusuf Gümüş katıldı.