Maviş: Ayancık’a Çifte Müjde

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Sinop Milletvekili Nazım Maviş, hizmete giren Ayancık Devlet Hastanesi yeni hizmet binası ve hastanenin hizmet rolü değişikliği hakkında açıklamalarda bulundu.

 

Maviş açıklamasında; “Ayancık Devlet Hastanemiz Ayancık ve Türkeli ilçelerimize hizmet vermektedir. Bu ilçelerin Sinop Merkez’e olan uzaklığı nedeniyle iki ilçemiz için büyük önem arz ediyordu. Buna rağmen hastanemizin hem fiziki şartları hem de hekim kapasitesi ilçelerimizin ihtiyaçlarını karşılamakta yetersizdi. Önceki milletvekillerimizin de katkılarıyla yeni bir hastane binası ilçemize kazandırıldı. Biz de yeni hastanemizin en kısa sürede hizmete girmesi için büyük bir çaba gösterdik. 15 milyon 950 bin TL yatırım bedelli modern bir hastane Ayancık ilçemize kazandırıldı, hizmete başladı.

Hastanemizin fiziki olarak yenilenmesi yanı sıra donanım ve hekim kapasitesinin de artırılması acil bir ihtiyaçtı. Bunun için hastanemizin D hizmet rolünden C hizmet rolüne yükseltilmesi noktasında gerekli girişimlerde bulunduk. Yeni binamızın hizmete girmesiyle birlikte hastanemizin hizmet rolü de D sınıfından C hizmet rolüne yükseltilmiştir.

Hizmet rolü değişikliğiyle hastanemizdeki 12 hekim sayısı 51’e yükselecek ve hastanemize 16 yeni bölüm açılmış olacaktır.

Buradan tüm hemşerilerimize son derece modern mimariye sahip, hizmet rolü ve hekim sayısı yükseltilmiş yeni Ayancık Devlet Hastanemizin müjdesini mutlulukla veriyor, Sinop’umuza Ayancık ve Türkeli İlçelerimize hayırlı olmasını yüce Allah’tan temenni ediyorum.” dedi.

Hizmet rolü değişikliğiyle Ayancık Hastanesinde süreç içerisinde olacak değişikliklerin tamamını aşağıdaki tablodan görebilirsiniz.

 


 

C GRUBU HASTANELER

D GURUBU HASTANELER

Uzman Tabip ( Aile Hekimliği )

2

3

uzman Tabip ( Anesteziyoloji ve Reanimasyon)

3

1

Uzman Tabip ( Beyin ve Sinir Cerrahisi )

2

 

Uzman Tabip ( Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları )

4

2

Uzman Tabip ( Deri ve Zührevi Hastalıkları )

2

 

Uzman Tabip ( Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji )

1

 

Uzman Tabip ( Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon )

2

 

Uzman Tabip ( Genel Cerrahi )

4

2

Uzman Tabip ( Göğüs Hastalıkları )

2

 

Uzman Tabip ( Göz Hastalıkları )

2

 

Uzman Tabip ( İç Hastalıkları )

4

2

Uzman Tabip ( Kadın Hastalıkları ve Doğum )

4

2

Uzman Tabip ( Kardiyoloji )

2

 

Uzman Tabip ( Kulak Burun Boğaz Hastalıkları )

2

 

Uzman Tabip ( Nöroloji )

2

 

Uzman Tabip ( Ortopedi ve Travmatoloji )

2

 

Uzman Tabip ( Radyoloji )

2

 

Uzman Tabip ( Ruh Sağlığı ve Hastalıkları )

2

 

Uzman Tabip ( Tıbbi Biyokimya )

2

 

Uzman Tabip ( Tıbbi Mikrobiyoloji )

1

 

Uzman Tabip ( Tıbbi Patoloji )

1

 

Uzman Tabip ( Üroloji )

3

 

Toplam

51

12