Maviş: Sinop Atatürk Devlet Hastanemizin İnşaatı Başlıyor

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Sinop Milletvekili Nazım Maviş "yeni hastane binası Sinop'a hayırlı olsun" dedi. Geçtiğimiz günlerde yeni hastane binasının ihalesi yapılmıştı. Mavişin verdiği bilgiye göre hastane inşaatının ihalesi kesinleşerek müteahhit firma ile sözleşme imzalandı. Çok kısa süre içinde inşaat süreci başlayacak.

 

Maviş yaptığı açıklamada, “İlimizin sağlık hizmetlerinin her daim daha ileriye taşınması için çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Bu kapsamda Sinop Merkez’e  yapılacak yeni hastane binasının müjdesini tüm hemşerilerimle paylaşmak istiyorum. Sinop’umuza 300 yatak kapasiteli 70 milyon 800 bin TL’lik yatırım bedelli hastanemizin ihalesi geçtiğimiz günlerde yapılmıştı. Yapılan ihale kesinleşmiş olup, yüklenici firmayla sözleşme imzalanmıştır. İşin bitim tarihi 06.08.2018 olarak belirlenmiştir. Yani tam 700 gün sonra Sinop’umuz 300 yataklı muhteşem bir yeni hastaneye sahip olacaktır. Hastanemizin Sinop’a kazandırılmasında emeği geçen önceki milletvekillerimiz Mehmet Ersoy ve Cengiz Tokmak'a ve tüm emeği geçenlere hemşehrilerim adına yürekten teşekkür ediyorum.Tüm kıymetli hemşerilerime ve ilimize hayırlı olsun. 

 

İlçelerimizde yaşanan sağlık alanındaki eksiklikleri biliyorum ve sonuna kadar takipçisiyiz. İnşallah ilimiz ve ilçelerimizin sağlık kapasitesinin artırılması, hastanelerimizin hizmet rolünün yükseltilmesi, ilimize atanan doktor sayısının artırılması ve yeni hizmet binaları kazandırılması noktalarında çalışmalarımıza devam edeceğiz.” dedi.