Maviş’in 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Sinop Milletvekili Nazım Maviş 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Maviş mesajında;

 

“3 Aralık Dünya Engelliler Günü 1992 yılından beri tüm dünyada engelli bireylere yönelik toplumsal farkındalık yaratmak ve bu bireylerin toplumla bütünleşmesini sağlamak amaçlarıyla kutlanmaktadır. Engelli bireylerimiz toplumun kültür, sanat, eğitim hatta spor olmak üzere her alanında başarıyla yer almaktadırlar. Sahip oldukları engel çevrelerine ve ülkelerine verimli vatandaşlar olmaları noktasında bir engel değildir. Bu vatandaşlarımızın önündeki tek engel toplumun zihninde yer alan ön yargılardır. İşte bu sebeple AK Parti hükümetleri olarak göreve geldiğimiz günden itibaren engelli vatandaşlarımızın önünde ki engelleri bir bir kaldırmaktayız. Engelli vatandaşlarımızın yaşamın her alanında, iş hayatının bütün pozisyonlarında, günlük hayatlarını sürdürürken hiçbir fiziksel, sosyal ve hukuki engelle karşılaşmadan, arkalarında toplumun ve devletin desteğini ve güvenini her daim hissedebilecekleri bir ortam yaratmak için sürekli çalıştık.

 

 

Bu duygu ve düşüncelerle, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nün, engelli kardeşlerimiz ile ilgili toplumsal farkındalığın artmasına, onların hayatlarını kolaylaştıracak yeni adımlar atılmasına vesile olmasını diliyorum. Tüm engelli vatandaşlarımıza sağlıklı, mutlu, huzurlu ve başarılı bir yaşam getirmesini diliyorum." dedi.