MAVİŞ’İN MESAİSİ SİNOP BALIKÇILARI İÇİNDİ

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Sinop Milletvekili Nazım MAVİŞ bugünkü mesaisini Sinoplu balıkçılar için ayırdı. Daha önceki Sinop ziyaretlerinde balıkçılar ile bir araya gelen Maviş, balıkçıların sorunlarının ve beklentilerinin takipçisi olacağını belirtmişti.

 

Maviş, bugün çantasındaki balıkçı talepleriyle ziyaretlerini gerçekleştirdi. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürü Fatih TURAN ile görüşen Maviş; Sinop Balıkçılarının yatırım taleplerini Genel Müdürle paylaştı. Özellikle Demirciköy Çekek yerinde yaşanan sıkıntılar ve eksiklikleri paylaştı.

Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü’nde uzun süren görüşmesini tamamlayan Maviş, buradan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürü Dr. Durali Koçak ile olan görüşmesine geçti. Bu görüşmede de Genel Müdür Durali Koçak ve Daire Başkanı Ramazan Çelebi’ye Sinop Balıkçılarının beklentilerini dile getiren Maviş, sektörün genel durumu hakkında da ayrıntılı bir brifing aldı.

Yapılan görüşmeler sonunda özellikle Demirciköy Çekek yeri için Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü ve Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından ortaklaşa geliştirilen proje hakkında bilgiler alan Maviş, projenin hızlandırılması için gerekli girişimlerde bulundu.

 

Hazırlanan proje hakkında bilgi veren Maviş, projenin Türkiye’de ki balıkçı barınakları için pilot proje olacağını belirtti. Maviş, iki genel müdürlüğün ortaklaşa hazırladığı bu projeden beklentilerinin yüksek olduğunu ve projenin sonuna kadar takipçisi olacağını belirtti.