Maviş'ten Müjde: Ayancık’a 3 Büyük Eğitim Yatırımı

Ak Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Sinop Milletvekili Nazım Maviş, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın Ayancık ziyareti ile birlikte yeni yatırımların hayata geçeceğini müjdeledi. 

 

Maviş tarafından Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’a sunulan 3 ayrı proje ile, Ayancık ilçesine Yeni Sağlık Meslek Lisesi Binası , Yeni Halk Eğitim Merkezi Binası ve İmam Hatip Ortaokulu yapılacak. Yer tahsis işlemleri tamamlanır tamamlanmaz 2017 yılı yatırım programına alınarak yapım çalışmaları başlatılacak.

----Eğitime Yapılan Yatırım En Doğru Yatırımdır---

Bu yatırımların tamamlanmasıyla Ayancık’taki eğitimin ivme kazanacağını belirten Maviş, “Milli Eğitim Bakanımız Sayın İsmet Yılmaz’ın ziyaretleri ile birlikte Sinop’umuza yeni eğitim yatırımları da kazandırılmış oldu. Her zaman söylüyoruz eğitime yapılan yatırım en doğru yatırımdır. Sinop’umuzda şu anda milli eğitim alanında devam eden ve başlayacak yatırımlarımız 160 milyon TL’nin üzerinde. Sinop Merkezde, Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi,Otelcilik Meslek Lisesi, İmam Hatip Ortaokulu, pansiyonu, kapalı spor salonu ile İmam Hatip Lisesi, Anaokulu, Boyabat’ta öÖel Eğitim Okulu, pansiyonu, kapalı spor salonu ile İmam Hatip Lisesi,Halk Eğitim Merkezi, Dikmen’de 200 öğrencilik pansiyon, Durağan’da Anadolu Lisesi, Gerze’de pansiyonu kapalı spor salonu ile İmam Hatip Lisesi, Türkeli'de öğrenci pansiyonu, İmam Hatip Ortaokulu, meslek eğitimi atölyeleri. Bundan sonra da Bu projeler ve yatırımlar artarak devam edecektir. Sayın Bakanımız İsmet Yılmaz’a hem ilimizi teşrif ettiği için, hem de yatırım taleplerimizle yakından ilgilendiği için şükranlarımızı sunuyorum” dedi.