Nazım Maviş, artık yeminli bir Vekil

1 Kasım seçiminde Sinop’tan seçilen Nazım Maviş, 26 Dönem AK Parti Sinop Milletvekili olarak TBMM’de yemin etti. YSK’nın seçim sonuçlarını ilan etmesinden 5 gün sonra toplanan TBMM’de tüm milletvekilleri il il yeminlerini yaptılar. En yaşlı üye sıfatıyla Antalya CHP milletvekili Deniz Baykal’ın geçici meclis başkanlığında gerçekleştirilen yemin töreni TBMM TV tarafından canlı yayınlandı.

 

Gece geç saatlere kadar süren yemin töreninde zaman zaman hafif gerilimler, zaman zaman da güldüren sahneler yaşandı.

Yemin sırası Sinop’a gelince önce AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş yeminini yaptı. Nazım Maviş’in yemin etme anını meclis localarından birçok Sinop’lunun izlediği de görüldü. Yeminini soğukkanlılıkla Maviş’e yapılan alkışın uzun sürmesi dikkat çekti.

Nazım Maviş yemininden sonra AK Partili yöneticiler ve milletvekili arkadaşları tarafından tebrik edildi. Bu arada Facebook ve Twitter’de Nazım Maviş’in yemin anına ait çok sayıda fotoğrafın, Sinoplular tarafından paylaşıldığı görüldü.

BİSMİLLAH DEDİK

 

AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş. TBMM’deki yeminini Facebook duvarından ‘Haydi Bismillah’ dedik diye duyurdu. İşte o satırlar.

 

“İstiklal mücadelemizin Yürütüldüğü şerefli çatı, millet egemenliğin tecessüm ettiği yüce makam ‘Gazi Meclis’ TBMM'nde yemin ederek görevimize başladık.Şehitlerimizin, gazilerimizin,istiklal savaşı ve demokrasi mücadelemizin kahramanlarının bulunduğu bu yüce çatı altında görev yapacak olmanın sorumluluğu ve şerefinin bilinciyle ‘Haydi Bismillah’ dedik.”