Sinop 7 Haziran’da tarih yazacak

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Sinop’tan ayrılmasından sonra Milletvekili adayları Cengiz Tokmak ve Nazım Maviş seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

 

Gerze’de esnaf ve vatandaş ziyaretleriyle seçim çalışmalarına devam eden Cengiz Tokmak, “Başbakanımız Sn. Ahmet Davutoğlu, Sinop’lu nöbet verildimi nöbeti terketmez. 7 Haziran'da nöbeti tutmaya, 2-0 yapmaya varmıyız? diye sorduğunda; 7 Haziran’da yeniden tarih yazmaya varım diyen Sinop’umuzdan son derece mutlu bir şekilde ayrıldı. Coşkulu ve heyecanlı mitingimiz Sinop’ta 2 de 2 nasıl yapılırın müjdecisi olmuştur. Bize durmak değil çalışmak yaraşır. Bu gün Gerze’deyiz menzile giden yolda durmak yok yola devam” dedi.

Dikmen’de seçim çalışmalarına devam eden Nazım Mavış ise; “AK Parti Genel Başkanımız ve Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu; mutlu insanlar diyarı Sinop’umuzla, hemşerilerimizle, coşkulu ve muhteşem bir atmosferde bir araya geldi. Bizleri onurlandırdı. Kendilerine teşekkür ederiz.

“Bizler gücümüzü önce Hakk’tan sonra halktan alıyoruz. Siyasetin öznesi halktır” bu şiarla siyaset yapıyoruz diyerek düşüncelerini ifade eden Nazım Maviş; “Başbakanımıza söz verdik. Karadeniz’in Küre Dağları şahid olsun. Sinop’un Dranaz Dağları şahid olsun. Sinop’lular bir olmaya, iri olmaya, diri olmaya söz verdiler. 7 Haziran'da Yeni Türkiye'yi, Yeni bir destanı SİNOP'ta birlikte yazacağız inşaallah” diye konuştu.

 

Esnaf ziyaretlerine AK Parti Milletvekili adayları ile birlikte ilçe başkanları ve partililer katıldı.