1971 Sinop Boyabat doğumluyum. 1989 yılında Boyabat İ.H.L.’nden, 1993 yılında Gazi Üniversitesi İ.İ.B.F. Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldum. 1998 yılında yüksek lisansımı, “Türk Siyasal Yaşamında Milli Görüşün Doğuşu: MNP” konulu yüksek lisans teziyle Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Siyaset Bilimi Anabilim Dalında tamamladım. Hacettepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Siyaset Bilimi anabilim dalında, “1990 Sonrası İslamcılığın Değişen Siyasal Dili” konulu doktora tez çalışmamı tamamlamak üzereyim. Akademik Çalışma Alanlarım: “Cumhuriyet Dönemi Düşünce Hareketleri”, “İslamcılık”, “Demokrasi, Siyasi Partiler, Seçimler”, “İnsan Hakları ve Özgürlükler Teorisi”, “Gençlik Hareketleri”.

1993-1997 yılları arasında Milli Gençlik Vakfı Ankara Şube Başkanlığı, 1997-1999 yılları arasında da MGV Genel Başkan Yardımcılığı yaptım. Halen Birlik Vakfı Ankara Şubesi Başkan Yardımcısı ve MÜSİAD Ankara Şubesi Eğitim ve Danışmanlık Sektör Kurulu Başkanlığı görevlerini yürütmekteyim. Özel Öğretim Derneği (ÖZDER) Üyesiyim.

2010 yılında SP Genel Başkan Yardımcılığı, 2010-2012 yılları arasında HAS Parti GİK Üyeliği görevlerinde bulundum. 30 Eylül 2012 tarihinde yapılan AK Parti Kongresinde MKYK Yedek Üyeliği’ne seçildim. 2014 yılında AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı olarak görevlendirildim. AK Parti Siyaset Akademisinde “Demokrasi ve İnsan Hakları” ve “Deneyim ve Vizyon Paylaşımı” dersleri verdim.

“Milli Görüş’ün Doğuşu: MNP” isimli yayınlanmış bir kitabım bulunmaktadır. TDV İslam Ansiklopedisi’nde madde yazarlığı yaptım. Yeni Şafak ve çeşitli gazete ve dergilerde yayınlanmış makalelerim bulunmaktadır. Almıla Dergisi Yazı Kurulu Üyesiyim.

 

1994-1998 yılları arasında Ankara Büyükşehir Belediyesi Bel-Ya A.Ş. Denetim Kurulu Üyeliği yaptım. 1998 yılında Devlet Malzeme Ofisi Yönetim Kurulu Üyesi oldum. Çözüm Dergisi Dershaneleri, Çözüm Koleji ve Eğitim Yayıncılığı yapan Çözüm, Martı ve Beyaz Kalem Yayınlarının ortağı ve yönetim kurulu üyesiyim. Evli ve üç çocuk babasıyım.